https://hook.eu1.make.com/ra37mi535b7cu7uwz9jpdd6uq7kae6mn

Flood Sensor - ochrona domu przed zalaniem

Kurs video pokazuje jak utworzyć kompleksowy system ochrony domu przed zalaniem. Kurs poświęcony jest czujnikowi zalania FIBARO - Flood Sensor oraz ochronie domu przed zalaniem dzięki uniwersalnej nakładce na obrotowy zawór wody odcinający dopływ wody do domu. Flood Sensor to bateryjny czujnik detekcji zalania i czujnik temperatury w jednym, umożliwiający wykrycie zalewanych obszarów w domu. Kurs prezentuje krok po kroku możliwość monitorowania wycieku wody oraz odcięcia dopływu wody do domu. Kurs obejmuje tworzenie kompletnego systemu przeciwzalaniowego z wykorzystaniem tworzenia scen w systemie FIBARO. Dodatkowo udostępnione są materiały do pobrania, zawierające kody źródłowe scen w języku Lua, dzięki którym uczestnik może szybko zbudować przedstawione rozwiązanie u siebie w domu.

Czego się nauczysz?

Nauczysz się jak zabezpieczyć dom przed zalaniem wykorzystując w tym celu FIBARO smart home wraz z czujnikiem/ami zalania Flood Sensor i nakładką Z-Wave na zwór kulowy do odcięcia wody.

W kursie:

 • poznasz budowę oraz zasadę działania **Flood Sensor'**a, który pełni rolę czujnika zalania (wycieku) oraz czujnika temperatury.
 • dowiesz się, jak zbudować kompletny system przeciwzalaniowy w domu, obejmujący detekcję, alarm oraz odcięcie dopływu wody.
 • zrozumiesz, jak zamontować serwomechnizm - nakładkę Z-Wave na zawór kulowy, który jest głównym zaworem doprowadzającym wodę do domu.
 • otrzymasz wskazówki dotyczące konfiguracji Flood Sensora
 • oprogramujesz odpowiednią reakcję systemu smart home po wykryciu zalania, przez napisanie sceny
 • nauczysz się tworzenia scen (blokowych i Lua) w systemie FIBARO
 • pokaże jak połączyć dwie lub więcej scen blokowych w jedną scenę Lua (korzyść dla użytkowników centrali HC3L z ograniczoną ilością scen)
 • pokażę i wytłumaczę, na czym polega asocjacja w systemie FIBARO
 • poznasz sposób zapobiegania zablokowaniu się nieużywanego zaworu kulowego

Program

No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.
No items found.

Opis

Flood Sensor to bateryjny czujnik detekcji zalania (wycieku) i czujnik temperatury w jednym. Jest to bardzo schludne urządzenie, które możesz umieścić pod umywalką, wanną czy zlewem celem wykrycia potencjalnego zalania domu. Koniecznie** wyposaż się w elektrozawór lub serwomechanizm **nakładany na zawór głównego zasilania wodnego do domu, aby w chwili wycieku wody natychmiast odciąć wodę.

Pamiętaj, że zawory wodne lubią się 'zacinać' na skutek za kamienienia. A więc jeśli ich nie otworzysz/zamkniesz raz na jakiś czas, to może się okazać, że kiedy będzie trzeba zamknąć zawór - to nie będzie to możliwe! Dlatego zaprojektowałem i szczegółowo omówiłem w tym kursie - scenę Lua, która **zapobiega **takiej sytuacji przez okresowe zamykanie i otwieranie zaworu w chwili gdy nikomu z domowników to nie będzie przeszkadzać! - scena jest do pobrania!

Flood Sensor + Nakładka na zawór kulowy to **kompletny system przeciwzalaniowy **w Twoim domu.
Cała seria jest poświęcona tematyce budowy kompletnego systemu przeciwzalaniowego.

Flood Sensor jako czujnik podłogówki

Spotkałem się z zastosowaniem Flood Sensor'a do utrzymania temperatury w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym. Jeśli Flood Sensor umieścimy na powierzchni podłogi to jego wewnętrzny czujnik temperatury będzie dobrze mierzyć temperaturę podłoża. Wykorzystując Single/Double Switch można odpowiednio uruchomiać grzanie podłoża tak, aby utrzymać określoną temperaturę. Mam tutaj gotowy Quick App regulator który utrzyma zadaną temperaturę:
QuickApp - PID/PWM/CCW regulator

Do pobrania (kody źródłowe)

 • Scena Lua omawiana w filmach do** sterowania zaworem **(zamknięcie po wykryciu wycieku i otwarcie po powrocie Flood Sensor do stanu normalnego).
 • Scena Lua utrzymująca gotowość zaworu odcinającego wodę do pracy. Scena Lua do czasowego otwierania i zamykania zaworu celem zapobiegnięcia jego zablokowania przez kamień.
 • Kod Lua pozwalający na znalezienie w systemie (sieci Z-Wave) **wszystkich urządzeń danego typu **np. wszystkich czujników Motion Sensor bez podawania ich adresów!
 • Kod Lua pokazujący jak znaleźć wszystkie urządzenia bateryjne w domu i odczytać, które z nich mają niski poziom energii.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs skierowany jest do osób zainteresowanych inteligentnymi rozwiązaniami domowymi oraz technologią automatyki domowej i dla osób które chcą zabezpieczyć dom przed zalaniem.

Ten kurs jest dla osób:

 • zainteresowanych zapobieganiem zalaniom w domu i monitorowaniem wycieków wody.
 • posiadających już w domu lub planujących kupić czujniki Flood Sensor (czujnik zalania)
 • które chcą dowiedzieć się, jak zbudować kompletny system przeciwpowodziowy w swoim domu.
 • poszukujących informacji na temat instalacji, konfiguracji i użytkowania Flood Sensor w celu utrzymania bezpieczeństwa i komfortu w domu.
 • zainteresowanych nauką tworzenia praktycznych scen Lua w systemie FIBARO
 • które chcą zdobyć wiedzę na temat pomiaru temperatury bezpośrednio na podłodze i zastosowania tego rozwiązania przy ogrzewaniu podłogowym.

Najczęściej zadawane pytania

expand_more
Czym jest subskrypcja kursu?
Subskrypcja kursu to model płatności, który umożliwia użytkownikom regularny dostęp do treści kursu za określoną opłatą, zazwyczaj miesięczną lub roczną.
expand_more
Jakie korzyści niesie za sobą subskrypcja kursu?
Subskrypcja kursu zapewnia ciągły dostęp do aktualnych treści kursowych, regularne aktualizacje, gwarancje ceny.
expand_more
Jak mogę zapłacić za subskrypcję kursu?
Płatności za subskrypcję kursu można dokonać kartą kredytową.
expand_more
Czy mogę zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie?
Tak, możliwe jest anulowanie subskrypcji w dowolnym momencie. Po anulowaniu subskrypcji dostęp do kursu utrzymuje się zazwyczaj do końca bieżącego okresu rozliczeniowego. Zarządzasz swoją subskrypcją przez panel w systemie [easyCart](https://www.easycart.pl/).
expand_more
Czy kursy są dostępne offline po zakończeniu subskrypcji?
Nie, dostęp do materiałów jest ograniczony do aktywnego okresu subskrypcji.
expand_more
Czy subskrypcja automatycznie się odnawia?
Tak, subskrypcje często odnawiają się automatycznie co miesiąc lub co rok, chyba że użytkownik zdecyduje się ją anulować.
expand_more
Jak długo mogę oglądać film po dokonaniu jednorazowej opłaty?
Po dokonaniu jednorazowej opłaty za kurs, dostęp do niego jest ograniczony do określonego czasu podanego przy zakupie.
expand_more
Czy mogę oglądać film na różnych urządzeniach po dokonaniu opłaty?
Tak, po dokonaniu opłaty, kurs można oglądać na dowolnym urządzeniu z dostępem do konta po zalogowaniu się do konta easyCart.
expand_more
Czy mogę zwrócić film i otrzymać zwrot pieniędzy, jeżeli zmienię zdanie?
Polityka zwrotów zależy od typu kursu. Zwroty pieniędzy w określonym okresie dotyczą produktów, których koszt jest większy niż 50 PLN.
expand_more
Czy mogę oglądać kurs kilka razy w ramach opłaty?
Tak, możesz oglądać cały kurs i każdy film tyle razy, ile chcesz w ramach wyznaczonego okresu.
expand_more
Czy mogę udostępnić zakupiony film innym osobom?
Nie, licencja na kurs jest przypisana do jednego konta i nie można jej udostępnić innym osobom. Można podczas zakupu kupić kurs dla innej osoby
expand_more
Czy Usługodawca jest odpowiedzialny, jeżeli zdarzy mi się wypadek podczas stosowania instrukcji z filmów wideo?
Nie, Usługodawca **nie ponosi odpowiedzialności** za negatywne skutki wynikające z niedostatecznej wiedzy lub nieprawidłowego stosowania instrukcji z filmów. To obejmuje wszelkie incydenty związane z **zalaniem**, **przepaleniem** urządzeń, **zwarciem** **elektrycznym** czy **porażeniem** **prądem**.  **Nie ponosi żadnej odpowiedzialności** **za mienie, osoby i rzeczy,** które ucierpiały w wyniku zastosowania instrukcji pokazanych lub opisanych w kursach.

Autor

Autorzy

Łukasz Gawryjołek
Łukasz Gawryjołek

Jestem założycielem portalu “Z Techniką za Pan Brat”. Z wykształcenia jestem automatykiem programistą. Wdrożyłem dziesiątki rozwiązań przemysłowych w Polsce i za granicą, m.in. kompleksowe systemy sterowania dla maszynowni przemysłowych.

O smart home realizowanym przez centralę FIBARO wiem w praktyce wszystko. Posiadam certyfikaty instalatora i programisty systemów smart home FIBARO. Od 2017 roku dogłębnie testuję wszystkie kombinacje podłączeń urządzeń w domach klientów i… przede wszystkim swoim.

Recenzje

Nie ma tu jeszcze żadnych recenzji. Prześlij nam pierwszą.
Instalacje

Flood Sensor - ochrona domu przed zalaniem

Promocja trwa jeszcze:
0
 d
0
h
0
m
0
s
od 159 zł
Kupuję ten kurs 
od 159 zł

Bezpieczna płatność z easycart

Kupuję w abonamencie

Bezpieczna płatność z easycart

 • school
  11
   lekcji
 • watch_later
  Czas trwania to 
  1h : 13m
 • bar_chart
  Poziom: 
  Średni
 • download
  Pliki do pobrania
 • mode
  Zadania
 • verified_user
  Certyfikat ukończenia