top of page

Szkolenia FIBARO
Skonfiguruj smart home z moją pomocą

Dzięki portalowi dla majsterkowiczów “Z Techniką za Pan Brat” dostaniesz w formie wideo gotowe instrukcje, gdzie krok po kroku pokażę Ci jak zainstalować, skonfigurować i programować urządzenia smart home FIBARO. Jednym słowem to taki "Netflix" dla domowych majsterkowiczów.

00:00 / 03:52

Filmy instruktażowe i pliki źródłowe

tylko po zakupie dostępu do portalu

Korzyści z dostępu do portalu

To portal stworzony dla osób posiadających centralę FIBARO (Yubii, HC3, HC2 lub inna np. Light) i urządzenia z nią współpracujące. Na multimedialnym portalu otrzymasz fachową i szybką instrukcję wideo w pełnym zakresie:

 

 • instalacji urządzeń pracujących z systemem smart home

 • konfiguracji parametrów urządzeń tak, aby realizowały określone zadanie

 • pisania automatyzacji - programowania scen blokowych i scen Lua

 

​Wśród filmów instruktażowych szybko odnajdziesz rozwiązanie zagadnienia, którego poszukujesz. Filmy instruktażowe zostały pogrupowane w szersze zbiory tak zwane serie filmów. Dzięki takiemu podejściu otrzymujesz pełny zakres wiedzy i rozwiązanie od A do Z.  Każda seria omawia praktyczny wątek np. ​o ​zredukowaniu zużycia energii, wody, gazu.

Korzyści

Portal jest dla Ciebie jeśli

 • zaczynasz przygodę ze smart home i nie masz wiedzy i doświadczenia, więc przeprowadzę Cię przez każdy etap ulepszania rozwiązań, zaczynając od omówienia działania urządzeń, ich podłączania, po dodawanie do sieci komunikacyjnej i zaawansowane konfigurowanie

 • masz już jakieś doświadczenie i jesteś zainteresowany tematyką Smart Home, więc aby pójść dalej nauczę Cię programowania w języku Lua. Przygotowałem szereg filmów, w których nauczę Cię pisać w kodzie Lua sceny, budować wirtualne urządzenia (Quick App), a także pisać integrację i komunikować się z dowolnym urządzeniem lub serwisem np. kosiarką Husqvarna lub serwisem pogody etc.

 • potrzebujesz sobie poukładać zagadnienia smart home, żeby bezbłędnie wdrażać swoje pomysły. Praktyczne przykłady pomogą w zrozumieniu podstaw czyli zasady pracy urządzeń, ich komunikacji z centralą i innymi urządzeniami co zdecydowanie pomoże w poprawnym ich sterowaniu i łączeniu w rozbudowane systemy

 • chcesz podnieść bezpieczeństwo swoje i bliskich w domu dzięki instalacji i integrowaniu systemu alarmowego przeciwwłamaniowego

 • poszukujesz komfortu i wygody do tego stopnia aby zdalnie sterować wszystkimi urządzeniami z jednej aplikacji w telefonie, a nie dla każdego urządzenia przełączać się na inną dedykowaną aplikację. Rozwiązaniem jest integracja systemów innych producentów z smart-home, której poświęcam wiele praktycznych filmów: m.in kosiarki Husqvarna, monitorowaniu poziomom cieczy np w zbiorniku na deszczówkę

 • świadczysz usługi smart-home i pragniesz dostarczyć swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania, aby być o krok przed konkurencją

 • prowadzisz firmę wdrażającą rozwiązania inteligentnego domu i chcesz szybko wyszkolić pracowników (od zera do expert-montera), aby oszczędzić na ich edukacji

Brzmi interesująco?

Pozostaw kontakt do newsletter

Dziękuję za zapis do newsletter.

Masz pytanie techniczne?
Napisz email lub wypełnij kwestionariusz.

Czy też tak masz?

Inspiracją do opracowania konkretnych rozwiązań są problemy użytkowników, z którymi spotykam się na co dzień. Najczęściej dostaję takie wiadomości:

 • godzinami analizuję różne technologie smart home i nie wiem co wybrać 

 • kupiłem nowe urządzenie i okazuje się że jest niekompatybilne z moim smart home

 • nie wiem jak podłączyć lub wykorzystać potencjał nowego urządzenia

 • nienawidzę czytać i analizować instrukcji 

 • muszę coś zrobić aby obniżyć koszty prowadzenia domu tj. zużycia mediów: wody, prądu, gazu 

 • szukam kolejnych inspiracji dla inteligentnego domu

 • nie potrafię programować aby zrobić automatyzację o jakiej marzę

 • remontuję dom/mieszkanie i za wszelką cenę chcę uniknąć sytuacji w której zabrakłoby choćby jednej rzeczy do prawidłowej pracy systemu np. przewodu neutralnego w wyłączniku światła lub dodatkowego zasilania dla rolet w oknach etc.

 • wkurzam się na mój już przestarzały system inteligentnego domu dziś niekompatybilny z nowymi rozwiązaniami na rynku 

 • chcę przejść na wyższy poziom wtajemniczenia i zacząć samemu tworzyć wirtualne urządzenia (Quick App) i dowolnie złożone integrację przez biegłe wykorzystywanie programowania w języku Lua


 

Czy wiesz jakie są konsekwencje, płynące ze źle skonfigurowanego systemu?

 

Źle zainstalowany lub źle skonfigurowany system inteligentnego domu przyczyni się do:

 • częstych interwencji i napraw źle pracujących urządzeń

 • ponownych wydatków na zakup nowych urządzeń po uszkodzeniu starych

 • większego zużycia mediów: prądu, wody, gazu

 • a przede wszystkim do frustracji i straty Twojego cennego czasu!

 

 ​

Czy nie lepiej:

 • czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że urządzenia są ze sobą kompatybilne, a wszystkie systemy pracują optymalnie zapewniając komfort i oszczędności

 • spędzać wolny czas z rodziną, zamiast ciągle sprawdzać, dlaczego coś nie działa

 • poczuć satysfakcję z samodzielnego podłączenia i programowania

 • kontrolować wszystkie systemy w domu z jednej aplikacji zamiast z dziesiątek różnych dla każdego producenta innej?


 

Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, to mam dla Ciebie rozwiązanie!

Problemy

Zobacz portal od środka

Rozwiązaniem jest portal który za pomocą setek filmów instruktażowych pokazuje gotowe rozwiązania które możesz samodzielnie odtworzyć u siebie w domu i w ten sposób rozwiązać swój problem. Zagadnienia poruszane na portalu zostały pogrupowane w szersze zbiory - serie filmów.

 

Każda seria filmów to kompleksowe rozwiązanie, na które składają się:

 • omawiane zagadnienie od A do Z, których naśladowanie gwarantuje odtworzenie tego samego rezultatu u Ciebie w domu

 • opisy, zdjęcia i rysunki pomocne do dobrego zrozumienia zagadnień z filmów

 • ostrzeżenia przed popełnieniem typowych błędów montażowych urządzeń 

 • odwołania do plików z kodem źródłowym gotowym do skopiowania i uruchomienia u Ciebie w ciągu kilku minut. Kod źródłowy możesz potem dowolnie modyfikować, aby dostosować jego działanie do swoich indywidualnych potrzeb. 

 • zaawansowane techniki kodowania w języku Lua, a wśród nich wiele rozwiązań takich jak urządzenia wirtualne, Quick App, sceny Lua, integracje z innymi systemami np. przez HTTPS, REST API itd.


 

Oto przykładowe zrzuty ekranu dla serii filmów poświęconych konkretnemu zagadnieniu. Tutaj są nimi: integracja systemu smart home z fotowoltaiką, praca z wyłącznikami schodowymi i automatyczna regulacja ilości światła w pokoju.

Portal
search films Dimmer.png
Fotowoltaika filmy.png
PID filmy.png

Dlaczego ten portal?

Smart home to technologia dziś bardzo poszukiwana i niezbędna w nowoczesnym świecie, gdzie poszukujemy rozwiązań ekologicznych i inteligentnych. Portal który stworzyłem pozwoli Ci wdrożyć nowoczesną technologię w Twoim domu w szybkim czasie i jednocześnie poznać jej tajniki.

 

Dzięki licznym filmom instruktażowym na portalu poznasz wiedzę niezbędną do realizacji nie tylko prostych zadań związanych ze zdalnym monitoringiem, załączaniem i wyłączaniem oświetlenia, regulacją temperatury ale także bardziej zaawansowaną zwróconą w kierunku bezpieczeństwa Twojego i bliskich. System zabezpieczy dom przed zalaniem, pożarem i włamaniem. Umożliwia zdalne otwarcie drzwi sprzątaczce lub furtkę kurierowi i wiele więcej.

 

Wchodząc na wyższy poziom zaawansowania, na portalu znajdziesz materiały przyjazne ekologii i podnoszące bezpieczeństwo  m.in. omawiające inteligentne sterowanie energią wyprodukowaną przez fotowoltaikę lub pozwalające zbudować mechanizm odcinający wodę w domu po wykryciu wycieku wody.

 

W moich instruktażowych filmach na różnym poziomie zobaczysz proste i skuteczne automatyzacje, które  są łatwe do wykonania dla nowicjusza. Zaawansowani użytkownicy zintegrują zewnętrzne systemy dzięki nauce programowania przy wykorzystaniu języka Lua w praktyce. 

 

Wystarczy trochę chęci i czasu abym nauczył Cię programowania i abyś samemu zaprogramował przykładowe opisane zagadnienia:

 • dobrze zoptymalizowany system ogrzewania podłogowego (wyposażony w regulatory PID/PWM i połączenie z piecem C.O.) pozwoli na oszczędności 40% lub więcej. 

 • oszczędności warto uzyskać z odpowiednio wdrożonego systemu podlewania ogrodu. Chodzi o to, aby ogród się podlewał nie tylko o określonej porze dnia, ale także uwzględniał wilgoć oraz aby system wiedział jaka będzie pogoda w ciągu następnych kilku godzin. Po co podlewać ogród, jak za kilka godzin ma padać? 

 

Tego typu zależności — na pierwszy rzut oka dość złożone — oka są dostępne na wyciągnięcie ręki przy użyciu programowania w języku Lua (scen Lua) o czym bardzo szeroko opowiadam w praktycznych filmach instruktażowych. 

 

Nieodłącznym atutem dla osób, które nie planują poważnego remontu jest fakt, że rozwiązania oferowane przez FIBARO są stabilne i oparte na technologii bezprzewodowej Z-Wave, ZigBee i Wi-Fi. Oznacza to, że większość prostych i złożonych automatyzacji, integracji nie będzie wymagała wiercenia dziur w ścianach ani prowadzenia nowych przewodów pod tynkiem ścian.

 

Na portalu znajdują się także instrukcje – filmy o przejściu na nową centralę HC3/Yubii. Proces migracji jest omówiony wraz z zaleceniami i ograniczeniami. Znajdziesz też dziesiątki filmów, w których pokazuję, jak odtworzyć funkcjonalności ze starej centrali (HC2) w nowym systemie (HC3/Yubii).

 

Dla kogo jest portal i co musisz wiedzieć aby zacząć

Portal jest dla osób posiadających lub zamierzających kupić smart home oparty o centralę FIBARO (dowolna stacja: Yubii, HC3, HC2, wersje Light) i urządzenia z nią współpracujące.

 

Dostęp do filmów instruktażowych będących wideo instrukcjami to koszt kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Korzystanie z filmów nie wymaga dodatkowych kwalifikacji przy założeniu, że wiesz, jak obchodzić się z prądem elektrycznym i urządzeniami elektrycznymi. 

 

Dołączenie do portalu jest proste:

 

1. Dołączasz do portalu wybierając jedną z subskrypcji.

2. Płacisz (online) z góry za wybraną subskrypcję.

3. Otrzymujesz od razu dostęp do wszystkich filmów i materiałów.

4. Możesz oglądać filmy tyle razy, ile chcesz podczas trwania subskrypcji.

*Aby zachować dostęp do portalu pamiętaj zagwarantuj środki finansowe przed wygaśnięciem odnawialnej subskrypcji.

 

Portal jest czymś więcej niż typowy kurs online:

 • portal to nie kurs, który trzeba wykonać od początku do końca

 • portal to zbiór setek filmów pogrupowanych w serie poświęcone danemu zagadnieniu

 • odbiorca decyduje jakiego rozwiązania poszukuje i je znajduje, następnie ogląda i wdraża u siebie np. co zrobić, aby żarówki po wymianie na oszczędne żarówki typu LED nie mrugały 

 • możesz także zapoznać się z całą serią filmów poświęconą zagadnieniu i znacznie poszerzyć wiedzę. Dla mrugającej żarówki LED seria filmów omawia czym jest Bypass jak go zainstalować i jak skonfigurować Dimmer do pracy z lampami LED ściemnianymi 

 • możesz także zlecić rozwiązanie lub poprosić o konsultacje. Na zdalnym spotkaniu zapoznam się z twoim problemem i systemem, następnie przedstawię Ci możliwe rozwiązania i zaproponuję wycenę. Potem rozwiązanie zdalnie wdrożę, a na końcu razem je przetestujemy

 

Filmy instruktażowe zostały nagrane głównie z użyciem centrali HC3 FIBARO. Nie mniej jednak na portalu znajdziesz także filmy poświęcone programowaniu i konfigurowaniu urządzeń podłączonych do centrali starego typu - HC2 FIBARO. 

 

Jeśli zamierzasz rozwijać swoje zainteresowanie w kierunku smart home to zalecam Ci od razu kupno centrali zaawansowanej takiej jak Yubii lub HC3 (koszt centrali to 2500 PLN), którą będziesz mógł stopniowo rozbudowywać o kolejne urządzenia i systemy. Bezprzewodowa technologia Z-Wave, ZigBee i Wi-Fi pozwoli Ci bezinwazyjnie (bez rycia ścian) dodawać kolejne urządzenia. Komunikacja bezprzewodowa znacznie obniżyła ceny rozwiązań smart home na rynku.

 

Pełna instalacja smart home w zależności od wielkości domu to koszt wielokrotnie mniejszy niż to miało miejsce jeszcze 5 lat temu. Dziś to koszt już od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. I co najważniejsze taką instalację możesz wdrożyć nawet na wykończonej nieruchomości.


 

Jeśli jeszcze nie masz instalacji smart home w domu, to aby rozpocząć przygodę z inteligentnym domem na start potrzebujesz jedynie 3000 PLN. Już taka inwestycja pozwoli Ci wyposażyć się w jedną z nowoczesnych centrali na rynku i nabyć kilka urządzeń do kontroli światła lub temperatury. 


 

Portal zawiera setki instrukcji wideo i jest cały czas rozszerzany. Obejrzenie każdego filmu instruktażowego sprawi, że poczujesz się pewniej w tym co robisz i będziesz gotowy na wprowadzenie kolejnych ulepszeń w Twoim domu.

 

Obecnie na portalu jest ponad 170 filmów, trwających łącznie ponad 24 godziny. Możesz je oglądać, jak chcesz i kiedy chcesz.

186

filmów instruktażowych

29

godzin

nagrań

27

sekcji

tematycznych

Poniżej przykładowe film instruktażowe, jeden z nich wprowadza w zaawansowaną tematykę integracji FIBARO dzięki językowi Lua. Zwróć uwagę na powolne wprowadzenie w trudną tematykę integracji. Jeśli interesują Cię mniej zaawansowane zagadnienia to obejrzyj więcej przykładowych filmów w sekcji Demo w górnym menu strony.

Uwaga: ​Tworząc materiały dostępne na portalu dołożyłem wszelkich starań, aby ustrzec naśladujące mnie osoby przed porażeniem prądem i innymi zagrożeniami dla osób i mienia. Zgodnie z regulaminem nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne negatywne skutki i efekty wynikające z braku wiedzy lub niewłaściwego obchodzenia się urządzeniami w tym przepalenia urządzeń, zwarć elektrycznych czy porażeń elektrycznych.​

Czy jest inna droga?

Na forach internetowych i YouTube znajdziesz dziesiątki rozwiązań (głównie po angielsku), ale czy dzięki nim w 100% uda Ci się rozwiązać interesujący problem?

 

Kilka lat temu sam szukałem gotowych rozwiązań tak jak Ty dzisiaj. Ponieważ nie znalazłem niczego zadowalającego, stworzyłem pierwszy na rynku polskim portal dla użytkowników inteligentnego domu, który teraz Tobie przedstawiam z dumą. 

 

Zobacz różnice między ogólnodostępnymi materiałami w sieci a portalem „Z Techniką za Pan Brat”.

YouTube i inne media

setki materiałów różnych autorów i na różne tematy nie połączone ze sobą

Portal “Z Techniką za Pan Brat”

poukładane filmy i przemyślana tematyka połączona w serie filmów. Każda seria bardzo szczegółowo omawia jeden problem np. podlewania ogrodu, ogrzewania domu lub sterowania roletami/markizą przeciwsłoneczną etc

nie ma kogo spytać i poprosić o pomoc

jestem dla Ciebie i znajdziesz mnie także na wew forum, gdzie włączam się w dyskusje użytkowników

często niewystarczająca wiedza i niedziałające rozwiązania

każde rozwiązanie jest przetestowane przeze mnie i przez moich użytkowników setki razy 

nie masz wpływu kiedy coś zniknie bezpowrotnie w Internecie

dostęp masz do zakresu filmów jaki wybrałeś przy zakupie, a w przypadku subskrypcji automatycznie dostaniesz dostęp do nowych opublikowanych zagadnień automatycznie

nie masz wpływu co nowego i kiedy zostanie opublikowane, a jest na “topie” wśród zagadnień smart home

napisz do mnie i wskaż zagadnienie, które powinno się znaleźć w przyszłości na portalu

Inna droga

Recenzje użytkowników, którzy znaleźli konkretne rozwiązania

Od 2021 roku otrzymuję mnóstwo pozytywnych opinii od osób, które uczą się ode mnie konfiguracji smart home. Są dla mnie powodem do dumy: 

Recenzje

Cenie sobie bardzo swój prywatny czas i w kwestiach, w których mogę zlecić zrobienie - zaprogramowanie rozwiązań w FIBARO, ekspertowi takiemu jak pan Łukasz z chęcią to zrobiłem. Wyzwaniem dla mnie było utworzenie Quick App, który na podstawie wprowadzenia kodu PIN na dedykowanej klawiaturce, otwierałby wybraną szafkę (zwalniał jej zamek). Quick App, który zrobił pan Łukasz umożliwia wprowadzenie dowolnego PIN i po jego poprawnym wprowadzeniu otwiera konkretną szafkę. Pan Łukasz po zaprogramowania testował rozwiązanie na mojej klawiaturce (którą mu wysłałem), ale ostatecznie okazało się, że należy poszukać innego producenta klawiatury z łatwiejszą obsługą przycisków. Klawiaturka, która mam jest za wolna. Jak tylko znajdę inną klawiaturkę, to zgłoszę się do pana Łukasza celem kontynuowania prac. 

Gorąco polecam sprawdzonego programistę FIBARO.

Jakub

Rekomendacja rozwiązań oferowanych przez "Z Techniką za Pan Brat" dla hotelu 

 

Na przełomie 2022/2023 zgłosiłem się do eksperta od systemów smart-home, pana Łukasza z następującymi problemami:

 • jak skutecznie utrzymać komfortową temperaturę w pokojach gości. W tym przypadku chodziło o odpowiednie otwieranie i zamykanie zaworu zasilającego grzanie podłogowe. Pan Łukasz zaproponował mi wdrożenie i projekt sterowania temperaturą, a w efekcie utrzymanie temperatury z dokładnością do 0.5C za pomocą zaprojektowanych przez pana Łukasz regulatorów PID.

 • jak ograniczyć dotychczasową pracę kotłów CO, co w efekcie miało przełożyć się na obniżenie rachunków za gaz. Dotychczas kotły CO pracowały non-stop 24h na dobę. Dzięki zaproponowanemu rozwiązaniu kotły CO się wyłączają, gdy żaden z pokoi nie potrzebuje grzania, a zwłaszcza w sytuacji, gdy jest otwarte okno. Przełożyło się to na ograniczenie czasu pracy kotła CO nawet do 50% na dobę!

 • jak obniżyć ciągłe zaangażowanie obsługi hotelu w sprawdzanie i doglądanie systemu grzania. Dziś system pracuje w 100% samodzielnie i nie wymaga interwencji, a wszelkie nieprawidłowości, których system sam nie może rozwiązać, są zgłaszane w postaci notyfikacji na telefon obsłudze hotelu

Podobne rozwiązania jak te powyżej można zastosować dla klimatyzacji, oświetlenia, kontroli dostępu, fotowoltaiki i innych.

 

Pan Łukasz podejmuje się poważnych wyzwań w zakresie automatyzacji systemów sterowanych przez smart home (inteligenty dom) FIBARO. Oszczędności finansowe wynikające z tych rozwiązań, zwłaszcza dla dużych obiektów jak hotele, hale sportowe są imponujące dzięki właściwej współpracy wszystkich systemów między sobą. 

Gorąco polecam współpracę z panem Łukaszem!

Artur

Po zapoznaniu się z fachowymi filmami instruktażowymi opracowanymi przez pana Łukasza na platformie i przekonaniu się, że mam do czynienia z wyjątkowym fachowcem napisałem email z zapytaniem o integrację FIBARO z piecem Viessmann. Pan Łukasz po rozmowie i otrzymaniu ode mnie dokumentacji i dostępu do pieca (zadany dostęp do parametrów pracy kotła) zbudował Quick App i dokonał stabilnego połączenia z tym urządzeniem, chociaż na wielu forach FIBARO pisali, że to jest niemożliwe, bo producent zmienił API i bardzo ogranicza dostęp. Panu Łukaszowi się to udało i sposób, w jaki to wykonał (automatyczne odnawianie połączenia, obliczanie ile zostało zapytań do serwera Viessmann do końca dnia itp.) jest imponujący.

Polecam usługi pana Łukasza, bo nie ma dla niego rzeczy niemożliwych do wykonania.

Paweł

Jestem pod wrażeniem użyteczności portalu Z Techniką Za Pan Brat.
Najpierw obejrzałem filmy i dzięki nim chwyciłem podstawy LUA oraz instalacje Dimmera razem z bypassem. A że nie jestem programistą ani elektrykiem to nie było mi łatwo.
Wszystko jest opowiedziane prostym językiem, który mogłem zrozumieć i odpowiednio dopasować działania.
Pobrałem też gotowe kody skryptów LUA i nie musiałem zaczynać pracy od początku.
Znacznie łatwiej jest modyfikować gotowe rozwiązanie niż samemu pisać od zera.
Jeszcze więcej korzyści przyniosła mi dyskusja na forum.
Miałem problem ze skryptem LUA i Pan Łukasz cierpliwie poprawiał i tłumaczył co, gdzie i dlaczego trzeba zmienić.
Myślę, że dzięki powyższym oszczędziłem całą masę czasu.
Moim zdaniem inwestycja w dostęp do serwisu była bardzo trafną decyzją.
Nie było szans abym w kilka dni zrobił tyle rzeczy bez materiałów i pomocy z portalu.

Tomasz

Byłem subskrybentem portalu "Z Techniką za Pan Brat” gdy któregoś dnia pojawiła się nowa seria filmów o uniwersalnym regulatorze do temperatury, energii, oświetlenia, czyli o regulatorze PID. Temat mnie bardzo zainteresował, bo już od jakiegoś czasu szukałem rozwiązania FIBARO pozwalającego płynnie utrzymywać zadaną temperaturę wody w podłogowych obwodach grzewczych. 

Kupiłem od pana Łukasza cały pakiet regulatora PID i zgodnie ze wskazówkami w filmach i dokumentacji sam go uruchomiłem. Po ustawieniu parametrów układ chodzi non-stop, nie wymaga interwencji i utrzymuje żądaną temperaturę.

Polecam regulator PID pana Łukasza i wsparcie merytoryczne, jaki przy tym otrzymałem.

Gerard

Bardzo dobra propozycja dla kogoś, kto znając jedynie podstawy systemu Fibaro pragnie zbudować na jego bazie instalację Domu Inteligentnego. Poza sporą dawką wiedzy teoretycznej, znajdzie się tu naprawdę dużo praktycznej wiedzy z zakresu montażu urządzeń, oraz tworzenia asocjacji, scen i programowania w LUA. Autor udziela także konsultacji telefonicznych i naprawdę robi to w sposób bardzo cierpliwy i zrozumiały. Polecam każdemu, kto próbuje własnymi siłami skonfigurować instalację Domu Inteligentnego Fibaro.

Andrzej

Kim jest Łukasz Gawryjołek pomysłodawca portalu?

Jestem pomysłodawcą i autorem portalu “Z Techniką za Pan Brat”. Z wykształcenia jestem automatykiem programistą, który wdrożył dziesiątki rozwiązań przemysłowych w Polsce i za granicą, m.in. kompleksowe systemy sterowania dla maszynowni przemysłowych.

 

O smart home realizowanym przez centralę FIBARO wiem w praktyce wszystko. Posiadam certyfikaty instalatora i programisty systemów smart home FIBARO. Od przeszło 7 lat dogłębnie testuję wszystkie kombinacje podłączeń urządzeń u siebie w domu i u klientów. Regularnie publikuję filmy na kanale Youtube. W ostatnim czasie producent FIBARO docenił wartość merytoryczną moich filmów i klika z nich znajdziesz na jego platformie edukacyjnej.

 

To właśnie setki eksperymentów, które wykonałem na smart home pozwoliły mi na utworzenie tego portalu. Celem było nagranie filmów instruktażowych którą są praktyczne i łatwe do zrozumienia, a które teraz oddaje do Twojej dyspozycji. Dzięki temu masz naprawdę łatwo - kopiujesz gotowe rozwiązania i ewentualnie je sam dostosowujesz do swoich potrzeb na podstawie wiedzy jaką zdobywasz oglądając filmy.

_edited.jpg
O autorze

FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania…

 

Co otrzymuję dołączając do platformy? 

Dostęp do instruktażowych filmów (DIY - Do Ii Yourself) pokazujących od A do Z jak zainstalować, podłączyć, skonfigurować, zintegrować i napisać sceny w języku Lua. Rozwiązania głównie oparte o urządzenia i centrale firmy FIBARO. 

Co potrzebuję zrobić, aby korzystać z usługi? 

Wybierz jedną z subskrypcji i opłać ją. Zagwarantuj środki na koncie przed kolejnym okresem płatności jeśli wybrałeś subskrypcję odnawialną. 

Czy mogę portal przetestować bez płacenia? 

Nie. Każdy dostęp czasowy do portalu wymaga opłaty. 

Czy i kiedy mogę zrezygnować z dostępu? 

W każdej chwili możesz zrezygnować anulując automatyczne płatności ze swojego konta. Dostęp do platformy filmów zostanie odebrany automatycznie z końcem opłaconego rozliczenia. 

Czym jest subskrypcja i dlaczego jest najlepszym wyborem? 

Subskrypcja to cykliczny stale odnawiający się dostęp do portalu w tym do filmów instruktażowych. Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, gdyż nie musisz pamiętać o opłacie np. comiesięcznej. System sam pobierze odpowiednią kwotę. Dzięki temu w każdej chwili masz możliwość oglądania nowych, jak i starszych materiałów instruktażowych bez ograniczeń powtórzeń. ​

Dlaczego subskrypcja wymaga podania numeru karty płatniczej/kredytowej? 

Jest to wymóg bankowy. Jeśli pewna kwota ma być pobierana co pewien okres cyklicznie, to płatność ta musi być w pełni zdefiniowana i możliwa do wykonania bez potwierdzenia za każdym razem.  

Czy jest to typowy kurs i ile trwa? 

To nie jest typowy kurs; jest to portal edukacyjny do którego wykupujesz dostęp.  Dzięki temu, że jest to portal, w którym sam odnajdziesz interesujące cię zagadnienie, możesz od razu przystąpić do realizacji rozwiązania poszukiwanego problemu. Jeśli dane zagadnienie Cię nie interesuje, to przewijasz wideo lub wybierasz następne. W ten sposób nie jesteś ograniczony do materiału, jaki mógłby zawierać raz opracowany kurs. Pamiętaj, także że portal jest na bieżąco rozwijany, dzięki czemu wiedza i zakres w niej zawarte są non-stop aktualizowane.

Czy ten portal jest dla mnie? 

Tak, a dokładniej dla każdego, kto lubi choć trochę majsterkować i wykonywać samodzielnie pewne elementy inteligentnego domu. Oznacza to, że jeśli masz wiedzę o elektryce i podłączanie przewodów nie stanowi dla Ciebie problemu, ale nie wiesz, jak napisać algorytm sterowania (scenę) lub nie wiesz, jak skonfigurować urządzenie to na tym portalu znajdziesz odpowiednią wiedzę. I na odwrót, jeśli jesteś informatykiem i programowanie jest dla Ciebie czymś oczywistym, ale nie potrafisz zidentyfikować obwodów elektrycznych, to także jest to portal dla Ciebie. Dlaczego? Dlatego, że dostępne filmy instruktażowe zawierają części zarówno montażowe, jak i programistyczne i pokazują krok po kroku jak to wykonać w sposób prosty i praktyczny. 

Gdzie i jak mogę oglądać filmy i inne materiały dostępne na platformie? 

Zawartość portalu może być wyświetlana zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na tabletach i smartfonach. Layout platformy jest przystosowany do odpowiedniej prezentacji na każdym urządzeniu. Oczywiście filmy należy odtwarzać na pełnym ekranie, aby były dobrze widoczne na małych ekranach smartfonów. Odtwarzacz multimedialny do filmów jest wbudowany w portal i uruchamia się automatycznie. Trzeba zapewnić dobry transfer danych, aby film mógł być wyświetlony szybko i bez zacinania.

FAQ

Podsumowanie

Motto przewodnie brzmi “Pokażę, jak wdrożyć samemu Inteligentny Dom”. Jest to główna myśl towarzysząca mi podczas opracowania wszystkich materiałów dydaktycznych. 

 

Oto krótkie podsumowanie jakie korzyści przyniesie Ci dostęp do platformy:


 
✓  Znajdziesz dziesiątki praktycznych rozwiązań dla systemu smart home FIBARO

✓  Zastosujesz u siebie gotowe rozwiązania na podstawie setek wideo instrukcji  


✓  Dowiesz się jak instalować, konfigurować, a nawet programować różne urządzenia w praktyce


✓  Rozwiążesz swój problem szybko oglądając odpowiednie wideo

✓  Ściągniesz do swojej centrali kod źródłowy który dostosujesz do swoich wymagań

✓  Poczujesz kontrolę i pełne zrozumienie zagadnień Smart Home

✓  Zlecisz zaprogramowanie lub integrację

✓  Podejmiesz współpracę na większą skalę np. hotele, budynki socjalne

✓  Znajdziesz nową inspirację bo stale rozbudowuje portal o nowe zagadnienia i funkcje
 
 
👉  Portal dla osób, które chcą same tworzyć inteligentne i ekonomiczne rozwiązania u siebie w domu

👉  Portal dla osób, które chcą w pełni rozumieć, jak urządzenia smart ze sobą współpracują

👉  Portal dla firm wdrażających rozwiązania smart home, które potrzebują edukacji personelu

👉  Wiedza zawarta na platformie jest konkretna, techniczna i praktyczna

👉  Wystawiam faktury VAT na życzenie❤  Wierzę, że bardzo chcesz zautomatyzowania urządzeń w Swoim smart home

❤  Wierzę w to, że stworzony przeze mnie portal zainspiruję Cię do wielu samodzielnych rozwiązań

❤  Wierzę, że jesteś fanem smart home i urządzeń IoT, tak jak ja :-)

Dostęp

Dołącz już dziś do portalu i pozwól mi pokazać Ci, jak szybko i skutecznie możesz ulepszyć Swój inteligentny dom!

bottom of page