top of page

To jest strona "demo" przedstawiająca zakres poruszanych zagadnień.
Masz wykupiony abonament? Przejdź do działu dla subskrybentów.

 
Po wykupieniu subskrypcji uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów przez menu "DIY", gdzie znajdziesz: filmy, opisy, linki, kody gotowych scen i forum).  

Jak zrobić...?

sceneActivation vs CentralSceneEvent - jak zwiększyć funkcjonalność wyłącznika ściennego

sceneActivation vs CentralSceneEvent

Jak wykorzystać wyłącznik ścienny do innych funkcji niż załączanie i wyłączanie podłączonego oświetlenia

Opis

Główna idea

Jeśli chcesz wykorzystać wyłącznik ścienny do innych funkcji niż załączanie i wyłączanie podłączonego do niego oświetlenia to musisz utworzyć sceny, które rozpoznają ile razy został wciśnięty klawisz wyłącznika. Np. po podwójnym naciśnięciu przycisku zostanie uruchomiony konkretny algorytm wymuszający zgaszenie wszystkich świateł w domu/piętrze. W centrali HC3 i HC2 funkcja rozpoznawania naciśnięcia przycisku jest związana z dwoma zagadnieniami bardzo szczegółowo omówionymi w serii filmów: sceneActivation i CentralSceneEvent.

OBRAZ

 
projekt_edited.jpg
idea_edited.jpg

Uwaga

 

Pamiętaj, że za informacje o wciśnięciu przycisków wyłącznika ściennego w systemie jest odpowiedzialne "podurządzenie"  Remote Controller, po polsku nazywane Pilotem. Jest ono często ukryte i należy je znaleźć zgodnie z moim wskazówkami w tych filmach DIY.

Informacje dodatkowe

Moje zalecenia

 

Zalecam zbudowanie sceny blokowej wywoływanej przez  Remote Controller (Pilot),  a następnie automatyczną jej zamianę na scenę Lua. W ten sposób unikniesz błędów i problemów z prawidłowym określeniem warunków wywołania sceny zarówno pod centralą HC3 i HC2. Dodatkowo  scena Lua pozwoli ci na implementację złożonych algorytmów jak np. otwarcie rolet w zależności od pory dnia tylko jednym i tym samym przyciskiem.

OBRAZ

 
kodowanie_edited.jpg

O filmach 

 

Poruszane tematy

To kompletna instrukcja wideo pokazująca jak zbudować sceny blokowe i Lua wykrywające użycie przycisku wyłącznika ściennego pod centralą HC3 oraz HC2. Filmy w sposób praktyczny omawiają  zagadnienia sceneActivation i CentralSceneEvent dla urządzeń takich jak: Smart Module, Double Switch, Dimmer oraz QuickApp. Podczas wykładów dowiesz się także jak napisać uniwersalny kod w QuickApp i wywoływać go z różnych scen. To rozwiązanie pozwoli zaprogramować np. mrugnięcie dowolnym oświetleniem w celem potwierdzenia wydanego polecenia.


OBRAZ

 
video.png

Zastosowanie

Zrozumienie zagadnień tej serii pozwoli ci wdrożyć następujące rozwiązania:

  • Przytrzymanie wyłącznika światła w garażu otworzy/zamknie bramę garażową bez potrzeby używania dedykowanego pilota

  • Podwójne kliknięcie wyłącznika zapali ozdobny LED, a pojedyncze naciśnięcie zapali główne światło w salonie

  • Trzykrotne naciśnięcie wyłącznika w holu spowoduje uzbrojenie domu, a system poinformuje cię o tym 3-krotnym mruganiem lampy

zastosowanie.png

Materiały dodatkowe do pobrania

Forum

Szukasz dodatkowej pomocy?

Forum jest do Twojej dyspozycji!

bottom of page