To jest strona "demo" przedstawiająca zakres poruszanych zagadnień.
Masz wykupiony abonament? Przejdź do działu dla subskrybentów.
Po wykupieniu subskrypcji uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów przez menu "Filmy DIY", gdzie znajdziesz: filmy, opisy, linki, kody gotowych scen i forum). Każda seria filmów ma 1 film demo dostępny po kliknięciu ikony "wideo" na stronie "Filmy DIY".
Opis
Główna idea
Roller Shutter ma wiele zastosowań. Zasadniczo możesz go zastosować wszędzie tam gdzie potrzebujesz wykorzystać pracę silnika raz w jedną stronę , a raz w drugą stronę czyli np. do otwierania/zamykania rolet w oknach, do rozwijania/zwijania markizy słonecznej lub do podnoszenia/opuszczania drzwi w garażu. W tej serii pokażę zastosowanie Roller Shutter dla rolet elektrycznych w oknach oraz omówię napisany przeze mnie Quick App do sterowania wieloma roletami za jednym razem.
OBRAZ


Uwaga
Oprócz praktycznej wiedzy na temat tego jak podłączyć roletę do sterownika Roller Shutter wykorzystaj tę serię do pogłębienia wiedzy o programowaniu w języku Lua.
Informacje dodatkowe
Moje zalecenia
Pamiętaj o doprowadzeniu pełnego zasilania do Roller Shutter'a tzn.żyły fazowej i neutralnej (tu nie można obejść się bez przewodu neutralnego jak to było przy Dimmer).
Wyłącznik ścienny do sterowania roletami powinien mieć 3 stany: podnoszenie, stop, opuszczanie. Jest możliwość podłączenia wyłącznika mono stabilnego lub bistabilnego, ale pamiętaj, że nie są to te same wyłączniki, które używasz do załączania oświetlenia.
OBRAZ

O filmach
Poruszane tematy
Filmy pokazują montaż i prowadzenie przewodów do silników rolet elektrycznych w oknach do sterownika - Roller Shutter i do ściennego wyłącznika rolet.
Duży nacisk jest położony na dalszą naukę programowania urządzenia Quick App. Tym razem po to, aby sterować wieloma roletami za pomocą jednego wirtualnego urządzenia - Quick App. Dodatkowo dzięki przeniesieniu obsługi rolet do Quick App można dodać warunki zabezpieczające przed opuszczeniem rolet np. otwarte okno lub drzwi itp.
W tej serii filmów będziesz dalej pogłębiać znajomość programowania w języku Lua. Pokażę ci jak m.in. utworzyć funkcję wypisującą komunikaty na Quick App tak, abyś mógł spokojnie odczytać szybko pojawiający się tekst. Poznasz jak w Lua utworzyć kolejkę i nią zarządzać ( i wiele więcej).
Zastosowanie
To kolejna seria filmów będąca skarbnicą wiedzy o tym jak pisać w języku Lua i godzinny wykład praktycznego kodowania - poradnik Quick App uwzględniający praktyczne użycie:
setTimeout do opóźnienia wywołania czynności,
przekazywanie zmiennej ilość argumentów do funkcji,
tworzenie kolejki FIFO.
A ponadto praktyka w podłączaniu i konfigurowaniu Roller Shutter'a do sterowania roletami.
