top of page

To jest strona "demo" przedstawiająca zakres poruszanych zagadnień.
Masz wykupiony abonament? Przejdź do działu dla subskrybentów.

 
Po wykupieniu subskrypcji uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów przez menu "Filmy DIY", gdzie znajdziesz: filmy, opisy, linki, kody gotowych scen i forum).  Każda seria filmów ma 1 film demo dostępny po kliknięciu ikony "wideo" na stronie "Filmy DIY". 

Jak zrobić...?

Roller Shutter 2 - jak zamontować, skonfigurować i sterować roletą - praktyczny poradnik

Roller Shutter 2  - Rolety elektryczne (poradnik Quick App i Lua)

Jak podłączyć wyłącznik 3-pozycyjny i jak wykorzystać Quick App do sterowania wszystkimi roletami w domu. Zaawansowane programowanie Lua.

Opis

Główna idea

Roller Shutter ma wiele zastosowań. Zasadniczo możesz go zastosować wszędzie tam gdzie potrzebujesz wykorzystać pracę silnika raz w jedną stronę , a raz w drugą stronę czyli np. do otwierania/zamykania rolet w oknach, do rozwijania/zwijania markizy słonecznej lub do podnoszenia/opuszczania drzwi w garażu. W tej serii pokażę zastosowanie Roller Shutter dla rolet elektrycznych w oknach oraz omówię napisany przeze mnie Quick App do sterowania wieloma roletami za jednym razem.

OBRAZ

 
projekt_edited.jpg
idea_edited.jpg

Uwaga

 

Oprócz praktycznej wiedzy na temat tego jak podłączyć roletę do sterownika Roller Shutter wykorzystaj tę serię do pogłębienia wiedzy o programowaniu w języku Lua.

Informacje dodatkowe

Moje zalecenia

 

Pamiętaj o doprowadzeniu pełnego zasilania do Roller Shutter'a tzn.żyły fazowej i neutralnej (tu nie można obejść się  bez przewodu neutralnego jak to było przy Dimmer).

Wyłącznik ścienny do sterowania roletami powinien mieć 3 stany: podnoszenie, stop, opuszczanie. Jest możliwość podłączenia wyłącznika mono stabilnego lub bistabilnego, ale pamiętaj, że nie są to te same wyłączniki, które używasz do załączania oświetlenia.

OBRAZ

 
kodowanie_edited.jpg

O filmach 

 

Poruszane tematy

  • Filmy pokazują montaż i prowadzenie przewodów do silników rolet elektrycznych w oknach do sterownika - Roller Shutter i do ściennego wyłącznika rolet.

  • Duży nacisk jest położony na dalszą naukę programowania urządzenia Quick App. Tym razem po to, aby sterować wieloma roletami za pomocą jednego wirtualnego urządzenia - Quick App. Dodatkowo dzięki przeniesieniu obsługi rolet do Quick App można dodać warunki zabezpieczające przed opuszczeniem rolet np. otwarte okno lub drzwi itp.

  • W tej serii filmów będziesz dalej pogłębiać znajomość programowania w języku Lua. Pokażę ci jak m.in. utworzyć funkcję wypisującą komunikaty na Quick App tak, abyś mógł spokojnie odczytać szybko pojawiający się tekst. Poznasz jak w Lua utworzyć kolejkę i nią zarządzać ( i wiele więcej).

OBRAZ

 
video.png

Zastosowanie

To kolejna seria filmów będąca skarbnicą wiedzy o tym jak pisać w języku Lua i godzinny wykład praktycznego kodowania - poradnik Quick App uwzględniający praktyczne użycie:

  • setTimeout do opóźnienia wywołania czynności,

  • przekazywanie zmiennej ilość argumentów do funkcji,

  • tworzenie kolejki FIFO.

A ponadto praktyka w podłączaniu i konfigurowaniu Roller Shutter'a do sterowania roletami.

zastosowanie.png

Materiały dodatkowe do pobrania

Załącznik to gotowy do zaimportowania plik urządzenia Quick App. Dzięki niemu w łatwy sposób będziesz mógł kontrolować wszystkie rolety z jednego urządzenia oraz zamknąć bezpiecznie i automatycznie wszystkie rolety po tym, kiedy system stwierdzi brak twojej obecności w domu.

Forum

Szukasz dodatkowej pomocy?

Forum jest do Twojej dyspozycji!

bottom of page