top of page

To jest strona "demo" przedstawiająca zakres poruszanych zagadnień.
Masz wykupiony abonament? Przejdź do działu dla subskrybentów.

 
Po wykupieniu subskrypcji uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów przez menu "DIY", gdzie znajdziesz: filmy, opisy, linki, kody gotowych scen i forum).  

Jak zrobić...?

Gotowy sterownik do lampek choinkowych dla FIBARO Home Center 2 i FIBARO Home Center 3. Wall Plug. Porównanie Quick App vs Virtual Device - praktyczny poradnik

Konsola do załączenia/wyłączenia światła o określonej porze

Gotowy sterownik (pod centralę HC2 i HC3) dla choinki na święta lub innego urządzenia. Informacja jak użyć Wall Plug. Porównanie Quick App (HC3) vs Virtual Device (HC2).

Opis

Główna idea

Seria filmów pokazujących jak sterować lampkami choinkowymi.


Jak dodawać/usuwać/resetować bardzo praktyczny Wall Plug czyli elektroniczną wtyczkę do kontaktu.

Poza tym dowiesz się jakie są podstawowe różnice w tworzeniu własnego urządzenia dla centrali HC3 (Quick App) i centrali HC2 (Virtual Device).

A Ci, którzy nie interesują się programowaniem znajdą tutaj gotowe konsole dla HC2 i HC3 do sterowania lampkami choinkowymi lub innymi urządzeniami wymagającymi załączenia/wyłączenia o określonej godzinie.

OBRAZ

 
projekt_edited.jpg
idea_edited.jpg

Uwaga

 

Chociaż w filmach do sterowania oświetleniem użyłem Wall Plug, to nie jest to jedne urządzenie, jakie możesz do tego zastosować. Zamiast Wall Plug możesz użyć Single/Double Switch lub Dimmer (w trybie nieściemnialnym).

Informacje dodatkowe

Moje zalecenia

 

Oglądaj filmy i krok po kroku wykonuj to samo u siebie w domu. Przekonasz się szybko, że zawiłe i skomplikowane algorytmy napisane w języku Lua nie wymagają od ciebie tego, abyś je rozumiał i kodował. Wystarczy je skopiować i zmienić we wskazanych jasno na filmach miejscach (jedną lub dwie linijki kodu) i już będą działać w Twoim domu. Oczywiście chętnych zachęcam do eksperymentów, modyfikowania i  wykorzystania kodu w innych rozwiązaniach.

OBRAZ

 
kodowanie_edited.jpg

O filmach 

 

Poruszane tematy

  • Seria zawiera filmy pokazujące jak dodać, usunąć i zresetować Wall Plug.

  • Znajdziesz tu także prezentację konsoli do sterowania oświetleniem (np. świątecznym) dla centrali HC2 i HC3. Omawiam możliwości obu konsoli i sposoby ich użycia.

  • Nagrałem także porównanie obu rozwiązań: Virtual Device i Quick App pod kątem deweloperskim (tworzenia UI i oprogramowania).

OBRAZ

 
video.png

Zastosowanie

Do sterowania załączeniem i wyłączeniem światła lub dowolnego urządzenia o określonej godzinie. Sprawdzi się do sterowania:

  • oświetleniem ozdobnym - choinkowym

  • zewnętrznym i wewnętrznym dowolnym urządzeniem (pompą, lampą, grzałką w akwarium, nawilżaczem lub rekuperatorem powietrza etc.


Dla bezpieczeństwa

  • można uruchomić funkcję przesunięcia czasu załączenia i wyłączenia o losową ilość minut co sprawia wrażanie, że ktoś jest w domu i ręcznie steruje światłem. To przydatna funkcja, dzięki której podczas wyjazdu z domu wywołasz wrażenie obecności kogoś w domu.

zastosowanie.png

Materiały dodatkowe do pobrania

Forum

Szukasz dodatkowej pomocy?

Forum jest do Twojej dyspozycji!

bottom of page