top of page

To jest strona "demo" przedstawiająca zakres poruszanych zagadnień.
Masz wykupiony abonament? Przejdź do działu dla subskrybentów.

 
Po wykupieniu subskrypcji uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów przez menu "DIY", gdzie znajdziesz: filmy, opisy, linki, kody gotowych scen i forum).  

Jak zrobić...?

Double Switch - jak zamontować i podłączyć klasyczne wyłączniki światła. Doprowadzenie żyły neutralnej z pobliskiego gniazdka - praktyczny poradnik

Double Switch montaż

Montaż i podłączenie klasycznych wyłączników światła. Doprowadzenie żyły neutralnej z pobliskiego gniazdka.

Opis

Główna idea

Single/Double Switch FIBARO to klasyczne urządzenie załączające i wyłączające obciążenie, którym  w większości przypadków jest oświetlenie. Występuje w wersji dopuszkowej oraz z własnym przyciskiem - Walli Single/Double Switch. Wersja Single różni się od Double ilością możliwych do sterowania sekcji np. oświetlenia.

OBRAZ

 
projekt_edited.jpg
idea_edited.jpg

Uwaga

 

Single/Double Switch wykorzystasz wszędzie tam gdzie w puszce podtynkowej jest zarówno żyła fazowa (230V) jak i neutralna. Pamiętaj aby sprawdzić czy masz żyłę neutralną w ścianie zanim zamówisz urządzenie. Jeśli nie masz żyły neutralnej to do sterowania światłem kup Dimmer + Bypass o czym opowiadam w innych filmach.

Informacje dodatkowe

Moje zalecenia

 

Jeśli doprowadzasz żyłę neutralną z innego miejsca do regulatora to pamiętaj aby zarówno żyła neutralna jak i żyła fazowa były zabezpieczone tym samym wyłącznikiem różnicowo-prądowym (o ile taki jest w rozdzielni). 


Pamiętaj także o konieczności wyjęcia sygnalizacyjnych diód z tradycyjnych wyłączników, gdyż przez nie regulator nie będzie mógł rozpoznać kiedy przełączasz wyłącznik.

Oba powyższe zagadnienia szczegółowo omawiam w filmach.

OBRAZ

 
kodowanie_edited.jpg

O filmach 

 

Poruszane tematy

W filmach tej serii dowiesz się jak można doprowadzić brakującą żyłę neutralną z pobliskiego gniazdka w ścianie. Dowiesz się także gdzie powinna znajdować się żyła fazowa, a gdzie neutralna w każdym gniazdku w ścianie zgodnie z ustalonymi zasadami. Przeprowadzę cię przez proces podłączania przewodów do zacisków regulatora i wyjaśnię dlaczego pomimo poprawnego podłączenia drugi przycisk wyłącznika nie gasi świtła. Na koniec pokażę jak z tabletu i jego aplikacji można dodawać urządzenia do sieci Z-Wave zarówno dla centrali HC2 i HC3.

OBRAZ

 
video.png

Zastosowanie

Wiedzę nabytą w filmach zastosuj do:

  • automatyzacji oświetlenia w domu

  • automatycznego załączania/wyłączania urządzeń podłączonych do gniazdka (uważaj na maksymalną dopuszczalną moc urządzenia - patrz dokumentacja)

  • nauki dodawania urządzeń z aplikacji na tablecie

zastosowanie.png

Materiały dodatkowe do pobrania

Forum

Szukasz dodatkowej pomocy?

Forum jest do Twojej dyspozycji!

bottom of page