top of page

To jest strona "demo" przedstawiająca zakres poruszanych zagadnień.
Masz wykupiony abonament? Przejdź do działu dla subskrybentów.

 
Po wykupieniu subskrypcji uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów przez menu "DIY", gdzie znajdziesz: filmy, opisy, linki, kody gotowych scen i forum).  

Jak zrobić...?

Door/Window Sensor - jak zamontować i skonfigurować bateryjny czujnik zbliżeniowy wykrywający otwarte drzwi lub okno - praktyczny poradnik

Door/Window Sensor

Bateryjny czujnik zbliżeniowy wykrywający otwarte drzwi lub okno

Opis

Główna idea

Door/Window Sensor 2 to bateryjny czujnik zbliżeniowy. Montuj go wszędzie tam, gdzie chcesz mieć informacje o otwarciu drzwi, okna, szafki, schowka lub szuflady. Pamiętaj, że urządzenie to musi być zamontowane w suchym pomieszczeniu (do zastosowania na zewnątrz się nie nadaje). Możesz je uzbrajać, a system automatycznie wygeneruje alarm po otwarciu okna lub drzwi lub innego obiektu (czyli po oddaleniu się magnesu od czujnika).

OBRAZ

 
projekt_edited.jpg
idea_edited.jpg

Uwaga

 

Nie zapominaj o możliwości pomiaru temperatury za pomocą Door/Window Sensor. Zmierzoną temperaturę wykorzystaj do sterowania innym złożonym procesem lub do wygenerowania alarmu o zamarzaniu lub pożarze.

Informacje dodatkowe

Moje zalecenia

 

Zwracam uwagę na prawidłowy montaż czyli miejsca w których należy zamontować urządzenie z baterią, a w których umieścić czujnik magnetyczny. Należy także pamiętać o prawidłowym umiejscowieniu czunika magnetycznego względem urządzenia głównego, tak aby wskazane oznaczenia na obudowie były na przeciwko siebie (o ile pokrywka jest zamontowana w spoób prawidłowy) co także jest pokazane w poniższych filmach DIY.


Podczas montażu urządzenia i czujnika polecam obserwować zachowanie się zestawu na aplikacji w smartfonie aby być w 100% przekonanym, że system prawidłowo rozpoznaje kiedy drzwi/okno jest otwarte, a kiedy zamknięte.

OBRAZ

 
kodowanie_edited.jpg

O filmach 

 

Poruszane tematy

Pokazuję jak dodać urządzenie do systemu przed jego zamontowaniem, co nie jest takie oczywiste.

Z filmów dowiesz się jak prawidłowo zamontować czujnik i jego sensor (magnes) na ramie okna.  

W ostatnim filmie dowiesz się wszystkiego o bateriach jakie firma FIBARO stosuje w swoich urządzeniach bateryjnych. Pokazuję różne urządzenia, otwieram je i przedstawiam typy baterii. 

OBRAZ

 
video.png

Zastosowanie

Umiejętności przedstawione w filmach pozwolą ci na:

  • montaż czujnika na dowolnym elemencie wyposażenia domu (okno, drzwi, szafka itd.)

  • dodawanie urządzeń typu security (jak ten czujnik) w trybie kodowanym (bezpiecznym) do sieci Z-Wave

  • odpowiednio wcześniej zaplanowany zakup baterii 

zastosowanie.png

Materiały dodatkowe do pobrania

Forum

Szukasz dodatkowej pomocy?

Forum jest do Twojej dyspozycji!

bottom of page