top of page

Do listy filmów

Roller Shutter 2 - Sterowanie roletami elektrycznymi (podłączenie, Quick App, Lua)

Seria nr.

570

Roller Shutter 2  - Sterowanie roletami elektrycznymi (podłączenie, Quick App, Lua)

Jak podłączyć wyłącznik 3-pozycyjny z napędem elektrycznym zewnętrznych rolet i jak wykorzystać Quick App do inteligentnego sterowania wszystkimi roletami w domu. Zaawansowane programowanie Lua.

Forum

Pomiń opis, przejdź do filmów

Opis

Główna idea

Roller Shutter ma wiele zastosowań. Zasadniczo możesz go zastosować wszędzie tam, gdzie potrzebujesz wykorzystać pracę silnika raz w jedną stronę , a raz w drugą stronę, czyli np. do otwierania/zamykania rolet w oknach, do rozwijania/zwijania markizy słonecznej lub do podnoszenia/opuszczania drzwi w garażu. 


W tej serii pokażę zdalne sterowanie roletami zewnętrznymi w oknach oraz omówię napisany przeze mnie Quick App do sterowania wieloma roletami za jednym razem. 

Zastosowałem Quick App zamiast asocjacji ze względu na możliwość pełnej kontroli kiedy mogą się zamknąć rolety. 

Stworzyłem w ten sposób inteligentne sterowanie roletami, które opuszczają się automatycznie gdy w domu nie ma domowników - zabezpieczając dom przed włamaniem. Quick App w porównaniu do asocjacji może sprawdzać warunki, jakie muszą być spełnione przed zamknięciem rolet np. rolety okienne nie zamykam gdy jest otwarte okno - niebezpieczeństwo wyłamania okna lub okiennicy. Quick App sterując roletami w drzwiach tarasu nie dopuści do zamknięcia rolet gdy ktoś jest w ogrodzie. 


Nie znajdziesz tutaj infomacji na temat montażu rolet zenętrznych. Ale za to rozwiążesz każdy problem związany ze sterowaniem roletami, pracą rolet, dostosowaniem sterowania roletami do indywidualnych wymagań i oczywiście montażem systemu sterowania.


Dodatkowo bezprzewodowe sterowanie roletami umożliwia ich otwarcie, zamknięcie zdanie z smartphone.

Uwaga

Oprócz praktycznej wiedzy na temat tego jak podłączyć nowoczesny system rolet do sterownika Roller Shutter wykorzystaj tę serię do pogłębienia wiedzy o programowaniu w języku Lua, a więc tworzenia zaawansowanego systemu inteligentnego domu.

Informacje dodatkowe

Moje zalecenia

Pamiętaj o doprowadzeniu pełnego zasilania do Roller Shutter'a tzn.żyły fazowej i neutralnej (tu nie można obejść się  bez przewodu neutralnego jak to było przy Dimmer).

Wyłącznik ścienny do sterowania roletami powinien mieć 3 stany: podnoszenie, stop, opuszczanie. Jest możliwość podłączenia wyłącznika mono stabilnego lub bistabilnego, ale pamiętaj, że nie są to te same wyłączniki, które używasz do załączania oświetlenia.

O filmach serii 

570

Poruszane tematy

  • Filmy pokazują montaż i prowadzenie przewodów do silników rolet elektrycznych w oknach do sterownika - Roller Shutter i do ściennego wyłącznika rolet.

  • Dowiesz się jak kontrolować pracę rolet dzięki inteligentnym systemom FIBARO

  • Pokaże jak odczytywać położenie rolety i wykonam kalibrację

  • Dzięki automatycznemu sterowaniu zabezpieczysz dom przed włamaniem

  • Duży nacisk jest położony na dalszą naukę programowania urządzenia Quick App. Tym razem po to, aby sterować wieloma roletami za pomocą jednego wirtualnego urządzenia - Quick App. Dodatkowo dzięki przeniesieniu obsługi rolet do Quick App można dodać warunki zabezpieczające przed opuszczeniem rolet np. otwarte okno lub drzwi itp.

  • W tej serii filmów będziesz dalej pogłębiać znajomość programowania w języku Lua. Pokażę ci jak m.in. utworzyć funkcję wypisującą komunikaty na Quick App tak, abyś mógł spokojnie odczytać szybko pojawiający się tekst. Poznasz jak w Lua utworzyć kolejkę i nią zarządzać ( i wiele więcej).

Zastosowania

100% praktyki w podłączaniu i konfigurowaniu Roller Shutter'a do sterowania roletami.

S