top of page

Do listy filmów

Dimmer jako budzik (Lua w HC2)

Seria nr.

320

Dimmer jako budzik (Lua w HC2)

Automatyczne rozjaśnianie światła lub odsłonięcie okna o określonej godzinie

Forum

Pomiń opis, przejdź do filmów

Opis

Główna idea

Specjalnie opracowana konsola urządzenia wirtualnego wraz ze sceną Lua pozwala na szybkie przekształcenie dowolnego ściemniacza (Dimmer 2, Walii Dimmer lub innych producentów) lub Roller Shutter'a w budzik.


Konsola pozwala na określenie momentu rozpoczęcia budzenia (np. o 6:00), jego długości (np. 10 minut) i minimalnej/maksymalnej jasności światła lub podnoszenia się rolet.

Rozwiązanie można wykorzystać do sterowania oświetleniem, roletami lub żaluzjami.

Konsola pozwala określić zachowanie się urządzenia po zakończeniu procesu budzenia.  


Istnieje możliwość wstrzymania procesu rozjaśniania lub odsłaniania okna w trakcie budzenia.

Uwaga

Zwracam uwagę, że konsola - urządzenie wirtualne (VD) centrali HC2 nie wymaga żadnej konfiguracji i można ją zaimportować bezpośrednio z załączonego pliku. 


Druga część rozwiązania i jednocześnie "serce" to scena Lua, której kod należy skopiować z załączonego pliku i zmienić dwa adresy wg. filmu instruktażowego "322_Dodanie do systemu budzika".

Informacje dodatkowe

Moje zalecenia

Proszę pamiętać, że w trakcie budzenia system FIBARO "przejmuje" kontorolę, co oznacza że wciskanie przycisku ściennego lub widgetu na aplikacji celem zmniejszenia jasności lub odsłonięcia okna nie zostanie wykonane, a nawet zostanie szybko nadpisane nowym wysterowaniem pochodzącym z budzika. Oczywiście, normalne sterowanie wyłącznikiem ściennym lub przez widget zostanie przywrócone po zakończeniu procesu budzenia.

O filmach serii 

320

Poruszane tematy

Filmy pokazują zastosowanie rozwiązania funkcji budzika na przykładzie sterowania Dimmer'em i rozjaśnianiem światła w pokoju. Z filmów dowiesz się krok po kroku jak należy zaimportować załączone pliki do systemu HC2 i jak skonfigurować 'budzik'. 

Wdrożenie zajmie Ci tylko 5 minut.

Zastosowania

Ta seria wzbogaci Twoją wiedzę o programowaniu w LUA i wykorzystaniu Virtual Device np.:

  • do automatycznej i płynnej w czasie zmianie oświetlenia w pokoju służącej pobudce 

  • do automatycznego i płynnego w czasie odsłaniania okna o określonej godzinie