top of page

Do listy filmów

Quick App do prognozowania deszczu

Seria nr.

1220

Quick App do prognozowania deszczu

Integracja serwisu pogodowego "Open Weather" z Twoim smart home - zatrzymaj podlewanie ogrodu, gdy będzie padać!

Forum

Pomiń opis, przejdź do filmów

Opis

Główna idea

Czy podlewasz ogród używając wyłącznie czasowego harmonogramu?

Jeśli tak, to na pewno zdarzyło spotkałeś się z następującymi sytuacjami:

  • Zraszacze się uruchomiły, mimo że właśnie zaczął padać deszcz

  • System podlał ogród, a po paru godzinach spadł deszcz.

Od dziś możesz temu skutecznie  zapobiec!

Mam dla Ciebie rozwiązanie, dzięki któremu podlewanie odbywać się będzie jedynie wtedy gdy  jest naprawdę niezbędne to znaczy:

✔   gdy nie pada deszcz 

✔   gdy deszcz nie będzie padać za kilka godzin


Rozwiązaniem jest prosty i w pełni automatyczny Quick App dla inteligentnego domu FIBARO kompatybilny z dowolną centralą HC3, HC3L lub Yubii, który możesz pobrać i od razu u siebie uruchomić.  To nie wszystko, ta seria filmów pozwoli Ci na stworzenie podobnych rozwiązań samodzielnie.

Uwaga

W tej serii filmów po raz kolejny skupiłem  się na pobieraniu danych z zewnętrznego serwera -zewnętrznego serwisu (tym razem jest to światowy serwis pogody - Open Weather). Wykorzystałem metody określane mianem metod asynchronicznych. Umiejętność posługiwania się takimi metodami w dzisiejszych czasach jest niezbędna aby rozszerzyć możliwości inteligentnego domu. Pisanie kodu do obsługi funkcji asynchronicznych wymaga pewnych określonych reguł, które dokładnie omawiam w filmach.

Informacje dodatkowe

Moje zalecenia

Proponuję na samym początku obejrzeć pierwsze dwa filmy i pobrać Quick App. Następnie zaimportować Quick App u siebie w centrali FIBARO i przez kilka dni obserwować jego działanie. 


Potem  obejrzeć wszystkie filmy zachowując ich kolejność i za każdym razem równolegle ze mną implementować rozwiązania. 


Zalecam ci napisać równolegle ze mną pełne rozwiązanie.  

Dopiero potem spróbować własnych sił i napisać kod Lua odczytujący dane z innego urządzenia/serwisu w bardzo podobny sposób.

O filmach serii 

1220

Poruszane tematy

W tej serii filmów nie tylko będziesz mógł pobrać gotowy do użycia Quick App, ale także zrozumieć jak on działa. W kilkunastu filmach wyjaśniam krok po kroku jak zbudowałem  Quick App i dlaczego wybrałem poszczególne rozwiązania. 


Wspólne pisanie kodu dla tego rozwiązania pozwoli ci w przyszłości na implementację podobnych rozwiązań we własnym zakresie. Z łatwością napiszesz kod Lua, który połączy się z dowolnym innym urządzeniem lub serwisem na świecie takim jak automatyczna kosiarka ogrodowa,  urządzenie AGD lub falownikiem od fotowoltaiki.

Zastosowania

Odbierz gotowe do użycia wirtualne urządzenie Quick App, który zadba o to aby nie marnować wody na podlewanie ogrodu gdy będzie padać deszcz.


Ta seria filmów jest dla tych, którzy chcą samemu tworzyć integrację z różnymi urządzeniami lub usługami. Filmy poruszają tematy:

  • zapytań do serwera po REST API - HTTP Request

  • połączenia z serwisem pogody Open Weather

  • parsowania odpowiedzi z  Open Weather

  • wypełniania odczytanymi danymi interfejsu Quick App

  • obsługi asynchroniczności w odpowiedzi od serwera

  • definiowanie permanentnych zmiennych w Quick App

  • obsługę przycisków w Quick App