Opis
Główna idea
Czy podlewasz ogród używając wyłącznie czasowego harmonogramu?
Jeśli tak, to na pewno zdarzyło spotkałeś się z następującymi sytuacjami:
Zraszacze się uruchomiły, mimo że właśnie zaczął padać deszcz
System podlał ogród, a po paru godzinach spadł deszcz.
Od dziś możesz temu skutecznie zapobiec!
Mam dla Ciebie rozwiązanie, dzięki któremu podlewanie odbywać się będzie jedynie wtedy gdy jest naprawdę niezbędne to znaczy:
✔ gdy nie pada deszcz
✔ gdy deszcz nie będzie padać za kilka godzin
Rozwiązaniem jest prosty i w pełni automatyczny Quick App dla inteligentnego domu FIBARO kompatybilny z dowolną centralą HC3, HC3L lub Yubii, który możesz pobrać i od razu u siebie uruchomić. To nie wszystko, ta seria filmów pozwoli Ci na stworzenie podobnych rozwiązań samodzielnie.
Uwaga
W tej serii filmów po raz kolejny skupiłem się na pobieraniu danych z zewnętrznego serwera -zewnętrznego serwisu (tym razem jest to światowy serwis pogody - Open Weather). Wykorzystałem metody określane mianem metod asynchronicznych. Umiejętność posługiwania się takimi metodami w dzisiejszych czasach jest niezbędna aby rozszerzyć możliwości inteligentnego domu. Pisanie kodu do obsługi funkcji asynchronicznych wymaga pewnych określonych reguł, które dokładnie omawiam w filmach.
Informacje dodatkowe
Moje zalecenia
Proponuję na samym początku obejrzeć pierwsze dwa filmy i pobrać Quick App. Następnie zaimportować Quick App u siebie w centrali FIBARO i przez kilka dni obserwować jego działanie.
Potem obejrzeć wszystkie filmy zachowując ich kolejność i za każdym razem równolegle ze mną implementować rozwiązania.
Zalecam ci napisać równolegle ze mną pełne rozwiązanie.
Dopiero potem spróbować własnych sił i napisać kod Lua odczytujący dane z innego urządzenia/serwisu w bardzo podobny sposób.
O filmach serii
1220
Poruszane tematy
W tej serii filmów nie tylko będziesz mógł pobrać gotowy do użycia Quick App, ale także zrozumieć jak on działa. W kilkunastu filmach wyjaśniam krok po kroku jak zbudowałem Quick App i dlaczego wybrałem poszczególne rozwiązania.
Wspólne pisanie kodu dla tego rozwiązania pozwoli ci w przyszłości na implementację podobnych rozwiązań we własnym zakresie. Z łatwością napiszesz kod Lua, który połączy się z dowolnym innym urządzeniem lub serwisem na świecie takim jak automatyczna kosiarka ogrodowa, urządzenie AGD lub falownikiem od fotowoltaiki.
Zastosowania
Odbierz gotowe do użycia wirtualne urządzenie Quick App, który zadba o to aby nie marnować wody na podlewanie ogrodu gdy będzie padać deszcz.
Ta seria filmów jest dla tych, którzy chcą samemu tworzyć integrację z różnymi urządzeniami lub usługami. Filmy poruszają tematy:
zapytań do serwera po REST API - HTTP Request
połączenia z serwisem pogody Open Weather
parsowania odpowiedzi z Open Weather
wypełniania odczytanymi danymi interfejsu Quick App
obsługi asynchroniczności w odpowiedzi od serwera
definiowanie permanentnych zmiennych w Quick App
obsługę przycisków w Quick App