top of page

FAQ

  • Co otrzymuję dołączając do platformy? 

Dostęp do odtwarzania instruktażowych filmów (DIY) pokazujących od A do Z jak zainstalować, podłączyć, skonfigurować, zintegrować i napisać program w Lua dla różnych urządzeń i systemów inteligentnego domu (rozwiązania głównie oparte o urządzenia firmy FIBARO). Dodatkowo otrzymasz indywidualne konsultacje ze mną, w zależności od pakietu. W ramach konsultacji zdalnie pomogę ci rozwiązać problem lub napiszę Quick App czy scenę w Lua zarówno dla centrali HC2, jak i nowej HC3. 

  • Co potrzebuję zrobić, aby korzystać z usługi? 

Musisz stworzyć swoje indywidualne konto do platformy podając swój e-mail i hasło, a następnie wybrać jeden z dostępnych pakietów. 

  • Czy mogę portal przetestować bez płacenia? 

Tak, wybierając subskrypcję miesięczną, z której możesz zrezygnować w ciągu trwania okresu próbnego, aby kolejna kwota nie została pobrana za następny miesiąc.

  • Czy i kiedy mogę zrezygnować z dostępu? 

W każdej chwili możesz zrezygnować anulując automatyczne płatności ze swojego konta. Dostęp do filmów DIY zostanie odebrany automatycznie z końcem opłaconego rozliczenia. Jeśli chcesz, abym także usunął twój login do portalu, to napisz w e-mailu abym usunął twoje wszystkie dane z portalu. 

  • Czym jest subskrypcja i dlaczego jest najlepszym wyborem? 

Subskrypcja to cykliczny stale odnawiający się dostęp do filmów instruktażowych na platformie. Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, gdyż nie musisz pamiętać o opłacie np. comiesięcznej, gdyż system sam pobierze odpowiednią kwotę. Dzięki czemu w każdej chwili masz możliwość oglądania nowych, jak i starszych materiałów instruktażowych bez ograniczeń powtórzeń. 

  • Dlaczego subskrypcja wymaga podania numeru karty płatniczej/kredytowej? 

Jest to wymóg bankowy, że jeśli pewna kwota ma być pobierana co pewien okres cyklicznie, to płatność ta musi być w pełni zdefiniowana i możliwa do wykonania bez potwierdzenia za każdym razem. System oparty o platformę Wix.com będzie w sposób bezpieczny pobierał kwotę bezpośrednio z podanej karty lub przypisanej karty jak to ma miejsce w przypadku systemu PayPal. 

  • Co jeśli nie chcę podać numeru karty lub nie mam konta na PayPal? 

Możesz w dalszym ciągu uzyskać pełny dostęp do platformy. W tym celu musisz z góry opłacić jednorazowy (nie cykliczny) dostęp do portalu na okres 3-ch miesięcy lub roczny. Utwórz swój login do platformy, wykup jednorazowy dostęp do platformy, a następnie napisz do mnie e-mail z informacją i podaj swój login. W odpowiedzi jeśli chcesz mogę Ci wysłać link płatniczy, który opłacisz w dogodny dla ciebie sposób np. przez Blik, bezpośrednio przelewem lub logując się przez bank etc. 

  • Czy jest to typowy kurs i ile trwa? 

Kurs trawa nieskoczenie długo. Dokładnie, jest to platforma (nie kurs) oferująca dostęp do części płatnych, czyli instruktażowych filmów DIY wideo. Dzięki temu, że jest to platforma, w której sam odnajdujesz interesujące cię zagadnienie, możesz od razu przystąpić do realizacji wdrażania inteligentnego domu. Jeśli dane zagadnienie cię nie interesuje, to przewijasz wideo lub wybierasz następne. W ten sposób nie jesteś ograniczony do materiału, jaki mógłby zawierać raz opracowany kurs. Pamiętaj, także że platforma jest dynamiczna rozszerzana, dzięki czemu wiedza i zakres w niej zawarte non-stop ulegają rozwinięciu. 

  • Czy ta platforma jest dla mnie? 

Tak, a dokładniej dla każdego, kto lubi choć trochę majsterkować i chce wykonywać pewne elementy inteligentnego domu samemu. Oznacza to, że jeśli masz wiedzę o elektryce i podłączanie przewodów nie stanowi dla ciebie problemu, ale nie wiesz, jak napisać algorytm sterowania (scenę) lub nie wiesz, jak skonfigurować urządzanie to na tym portalu znajdziesz odpowiednią wiedzę dla siebie. I na odwrót, jeśli jesteś informatykiem i programowanie jest dla ciebie czymś oczywistym, ale nie potrafisz zidentyfikować obwodów elektrycznych, to także jest to portal dla ciebie. Dlaczego? Dlatego, że dostępne filmy instruktażowe zawierają części zarówno montażowe, jak i programistyczne i pokazują krok po kroku jak to wykonać w sposób prosty i praktyczny. 

  • Gdzie i jak mogę oglądać filmy i inne materiały dostępne na platformie? 

Zawartość portalu może być wyświetlana zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na tabletach i smartfonach. Layout platformy jest przystosowany do odpowiedniej prezentacji na każdym urządzeniu. Oczywiście filmy należy odtwarzać na pełnym ekranie, aby były dobrze widoczne na małych ekranach smartfonów. Odtwarzacz multimedialny do filmów jest wbudowany w portal i uruchamia się automatycznie. Trzeba zapewnić dobry transfer danych, aby film mógł być wyświetlony szybko i bez zacinania. 

bottom of page